Sera Dış Kaplama

tünel seraPROJE DETAYI

  • Proje Adı : Dış Kaplama
  • Kullanım Alanı : Seracılık
  • Ülke : Türkiye

 

PROJE AÇIKLAMASI:

Sera yapılarında dış kaplama malzemeleri farklılık gösterebilir. Malzeme seçimleri maliyet, bölge iklimi ve bitki türü gibi etkenlerden dolayı değişebilir. Genel olarak sera kaplamaları seçilirken sağlam, dayanıklı, hafif, uygun ve tamiratı kolay malzemeler seçilmelidir.

Sera dış kaplama olarak kullanılan malzeme türleri genellikle cam, polikarbon ve naylondur.

Dış kaplama malzemeleri kendi aralarında farklı avantajlara sahiptir. Cam kaplama ışık geçirgenliği ve ısı verimi açısından en yüksek orana sahiptir. Cam seralarda verim plastik örtülü seralara göre daha fazladır. Cam sera ultraviyole ışınlardan etkilenmez ve çok yoğun ve tehlikeli dolu yağışları dışındaki iklim değişkenliklerinden etkilenmez.

Plastik örtülü seralar kurulum maliyeti açısından çok uygundur, seracıya maddi yükü azdır. Güneş ışığını çok iyi geçirirler ve paslanmazlar. Plastik sera; 70 derece sıcaklığa kadar dayanır. Kimyasal zararlı maddelere karşı da dayanıklıdırlar.

Sera dış kaplama malzemeleri hakkında kullanım alanları, olumlu yönleri ve fiyat bilgilerine ulaşmak için 0850 304 0 245 müşteri hizmetlerimizden en detaylı bilgiyi alabilirsiniz.

 

PROJE FOTOĞRAFLARI: