Güneş Enerjisi Seraları

güneş enerji seraPROJE DETAYI

  • Proje Adı : Güneş Enerji Seraları
  • Kullanım Alanı : +500 metrekare
  • Ülke : Türkiye

 

PROJE AÇIKLAMASI:

Güneş enerjisi seraları toplam maliyeti azaltmak ve ürünün kalitesini daha da artırmak amacıyla seracılıkta artık çok daha fazla tercih edilmektedir. Ilıman iklimin hâkim olduğu bölgelerde plastik seralar daha düşük maliyetle tercih edilmekte bu da daha kolay bir uygulama sağlamaktadır. Ancak yine de ısı kaybı olması kaçınılmazdır ve bu durumda farklı alternatifler değerlendirilir. Seranın tabanı, penceresi ve diğer tüm aksamları ona göre hazırlanmaktadır.

Seracılıkta güneş enerjisi kullanımı ısıtma boruları ile yerleşim yapılarak uygulanır. Bitkileri etkilemeyen ve ortamdaki ısıyı kontrollü kullanma imkânı veren bir uygulama olar oldukça önemlidir. Bu sayede ortamdaki nem oranının kontrolü sağlanırken, havanın da hareketinin azaltılması olanağı ortaya çıkar. Ayrıca karbondioksit dağılımı da bitkilerin bakterilerden ve mantarlardan daha az etkilenmesini sağlayacaktır.

Güneş enerjisi ısıtma boruları ile sirkülasyon daha etkili olur ve gündüz yeterli gelirken gece boyunca da borularda güneşin ısısı etkiyi artırarak rahatlıkla dağılım oluşturmaktadır. Maliyet açısından yüksek olsa da kullanım açısından oldukça sağlıklı ve etkili olacaktır.

 

PROJE FOTOĞRAFLARI:

 

Sera imalatçıları
Seracılık Fiyatları ve Ücretleri